سوالات پرتکرار درباره جایزه

ممکن است برای حضور در این جایزه سوالات و ابهاماتی در ذهن شما باشد. ما در این بخش تلاش کرده‌ایم تا سوالات پرتکرار سازمان‌ها در خصوص جایزه سرآمدی مدیریت دانش را پاسخ دهیم. در صورتیکه پاسخ خود را دریافت نکردید، با دبیرخانه جایزه تماس بگیرید.

با توجه به مدل ارزیابی جایزه سرآمدی مدیریت دانش، سازمان‌هایی که بیش از 1سال در حوزه مدیریت دانش فعالیت کرده‌اند، می‌توانند در این جایزه شرکت کنند. حضور در جایزه برای سازمان‌های فعال در صنایع زیر نفت، گاز و پتروشیمی، معدنی و فلزی، بانکداری و بیمه، آب، برق و انرژی، فناوری اطلاعات، دستگاه‌های اجرایی، صنایع غذایی، بهداشت و درمان و سازمان‌های پروژه‌محور توصیه می‌شود.

برای طراحی مدل جایزه سرآمدی مدیریت دانش پس از بررسی تمامی مدل‌ها و چارچوب‌های مرجع مدیریت دانش از سه مدل APQC، APO  و استاندارندارد ISO30401 استفاده شده است.

ارزیابی سرآمدی مدیریت دانش در 3 مرحله و توسط  ارزیابان و متخصصان مدیریت دانش، خبرگان صنعت و اساتید دانشگاه‌های معتبر کشور صورت می‌پذیرد. در مرحله اول و پس از تکمیل فرم ثبت‌نام در جایزه، دوره آموزشی تشریح مدل ارزیابی برای نمایندگان سازمان‌ها برگزار خواهد شد و نحوه پاسخ‌دهی به معیارها تبیین می‌شود. در ادامه اظهارنامه‌های تکمیل شده توسط یک تیم ارزیابی 3 نفره بررسی می‌شود؛ سپس یک تیم ارزیابی 2 تا 4 نفره در محل سازمان حاضر شده و جلسه‌های ارزیابی حضوری (سایت ویزیت) برگزار می‌شود.

برای همکاری به عنوان ارزیاب شما باید علاوه بر دارا بودن حداقل 5 سال سابقه حرفه‌ای در مدیریت دانش، بر مفاهیم و مدل‌های اجرایی این حوزه و همچنین فرایند ارزیابی تسلط داشته باشید.