اهدا عواید جایزه سرآمدی مدیریت دانش به جامعه خیرین مدرسه ساز کشور

اهدا عواید جایزه سرآمدی مدیریت دانش به جامعه خیرین مدرسه ساز کشور

دبیرخانه جایزه سرآمدی مدیریت دانش با شعار برای دانایی فرزندان ایران” آغاز به کار کرد و مقرر شد که عواید این رویداد، هرساله در راستای مسئولیت های اجتماعی هزینه شود. بسیار خرسندیم که امروز و در ایستگاه پایانی اولین دوره، مبلغ ۱/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال به جامعه خیرین مدرسه ساز اهدا می شود. از تمامی اعضای کمیته راهبری، کمیته فنی، کمیته ارزیابی و سازمان های شرکت کننده که در این کار خیر مشارکت داشتند سپاسگزاریم.
امید داریم با این مبلغ هرچند اندک، قدم کوچکی برای توانمندسازی فرزندان مناطق محروم کشور برداشته شود.

 

 

جامعه خیرین مدرسه ساز کشور

یکی از بزرگترین تشکل های مردمی جمهوری اسلامی ایران است که به ثبت قانونی رسیده و فعالیت های آن بر جذب مشارکت خیرین برای ساخت و توسعه فضاهای آموزشی متمرکز است. این نهاد مردمی از سال 1377 شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و طی دو دهه فعالیت خود، سهم خیرین در ساخت کل مدارس کشور را به حدود 30 درصد ارتقاء بخشیده است. به عبارت دیگر از مجموع 530 هزار کلاس درس موجود در کشور، امروز بالغ بر 107 هزار کلاس درس به همت خیرین مدرسه ساز ساخته شده است که یک نصاب قابل توجه محسوب می شود.

جامعه خیرین مدرسه ساز در سطح استان های کشور مجامع استانی را تشکیل داده است که اهداف این نهاد مردمی را در اقصی نقاط کشور دنبال می کنند. در بسیاری از شهرستان های کشور نیز مجامع خیرین مدرسه ساز تشکیل شده است که خود گویای گسترش فرهنگ مدرسه سازی در جای جای کشورمان است. “سازمان مدیریتی” جامعه خیرین مدرسه سازبراساس تعامل و هم اندیشی بانهادها و دستگاه های مرتبط پی ریزی شده است؛ لذا جامعه خیرین مدرسه ساز همکاری تنگاتنگ با وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس کشور دارد و در سطح استان ها نیز مجامع استانی خیرین در تعامل با ادارات کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان ها قرار دارند و یکی از دلایل موفقیت این نهاد مردمی را می توان در همین عامل جستجو نمود.

جامعه خیرین مدرسه ساز کشور